Hledat Menu

Aktuality

Taneční večery ve Švandově divadle

Novinka letošní sezóny! Každý měsíc máte možnost zatančit si za prknech Švandova divadla! Jednorázové taneční kurzy na pokračování.

Workshopy Švandova divadla v unikátní spolupráci s Tanečními kurzy Martina Šimka & Terezy Řípové s.r.o. a jejich projektem Roztančené divadlo!

Jednorázový taneční kurz, v jehož rámci se vždy budete s profesionálními tanečními lektory zaměřovat na určitý společenský tanec, soubor tanců či tematických oblastí. Kapacita kurzu je omezena, a proto se vám mohou lektoři intenzivně věnovat. Specifické divadelní prostředí studiové scény Švandova divadla dodává společenskému tanci tančírnovskou atmosféru.
Přijďte se s námi ponořit do tematických bloků, v nichž vás čeká spousta tance, krásných rytmů a zábavy. Večer je vždy koncipován následovným způsobem: 60 minut výuky, 15 minut přestávka a 45 minut výuky. Oblčenení společenské, ale pohodlné - originalitě a fantazii se meze nekladou, tudíž se nemusíte ostýchat a doražte vyladěni dobově či tematicky. Obuv společenská, ideálně taneční. Přijďte si užít příjemný společenský večer na prknech Švandova divadla.


TERMÍNY A TÉMATA TANEČNÍCH VEČERŮ:

15. 5. 2019, 19:00 - 21:00 

DISCO! Přijďte si zatančit do Švandova divadla na poslední Taneční večer v letošní sezoně! Čekají na vás hity 70., 80. a 90. let, budeme tančit na způsob „starého dobrého disca“Oblečení nejlépe ve stylu retro disco - "čím víc barev, tím víc disco jsi“! Kurz je vhodný pro jednotlivce, páry i skupiny. Přijďte se s námi odvázat na závěrečném Tanečním večeru sezóny!

 

 

 

Cena na každý kurz: 290 Kč za osobu

 


REZERVACE:
Barbora Vacková
tel.: +420 234 651 259, mob. +420 724 840 442
e-mail: vackova (zavináč) svandovodivadlo.cz

 

 

24. 9. 2018, 19:00 - 21:00 (JIŽ PROBĚHLO)
KUBÁNSKÁ NOCV rámci prvního Tanečního večera ve Švandově divadle se přeneseme na kubánský ostrov, kde se v minulém století vyvíjely společenské tance - Cha Cha a Rumba, vedle nich pak také Salsa. Tyto tance pak zažívaly svůj "boom" zejména v 60. letech a populární jsou dodnes. Typický rytmus, smyslnost, vášeň a hravost, tím jsou tance charakteristické. Neváhejte a pojďte se s námi rozhýbat v kubánských rytmech!
Na tento večer lze dorazit i jako jednotlivci.


3. 10. 2018, 19:00 - 21:00 
(JIŽ PROBĚHLO)
PRVNÍ REPUBLIKA
V záři reflektorů - aneb Jak se tančilo za První republiky
Říjnový taneční večer se ponese v duchu společenských tradic éry nazývané První republika. Ponořte se s námi do klasických rytmů Foxtrotu a zažijte nával energie a emocí v tanci, který ve své době doslova proletěl svět, Charlestonu. Přáli byste se na chvíli ocitnout ve starých časech, kdy ženy byly ještě opravdové dámy a pánové ctili ideály džentlemanství? Pokud ano, neváhejte a přihlašte se na tento taneční večer společně se svým partnerem. Magické prostředí Švandova divadla a dobová móda nás zcela jistě přenesou do časů slavné pražské bohémy.
Tento večer je určen pro dvojice.

20. 11. 2018, 19:00 - 21:00 (JIŽ PROBĚHLO)
50's - V RYTMU JIVU: 50. léta? Světem začal škubat divoký tanec Rock´n´Roll! Tento tanec a jeho další vývojové větve (Boogie Woogie, Swing, Lindy Hop) se naučíte na listopadovém tanečním večeru v podobě současné směsice těchto stylů - tedy amerického Jivu. Budeme skákat, budeme swingovat, každopádně se můžete těšit, protože to bude ŽIVÉ! Pro lepší navození atmosféry se určitě nebojte sáhnout po odvážnějších retro kouscích ze svého šatníku. Švandovo divadlo bude tento večer v listopadu pulzovat v rytmu tance, který nejvíce proslavil Elvis Presley

4. 12. 2018, 19:00 - 21:00 (JIŽ PROBĚHLO)
MUZIKÁLOVÁ NOC - CHICAGO: Chtěli byste zažít atmosféru přípravy velkých muzikálových show? Máte rádi známé muzikálové hity? Rádi tančíte? Pokud jsou Vaše odpovědi ano, jste-li jednotlivec, pár či skupina, pak neváhejte a přihlašte se na první muzikálovou noc v rámci Tanečních večerů ve Švanďáku, tentokrát v rytmech světoznámého muzikálu Chicago. Dobové kostýmy výhodou, ale můžete se také těšit na rekvizity, které budou v divadle k dispozici a s nimiž budeme při přípravě úryvku taneční show pracovat. Vhodné pro všechny věkové kategorie.